×
Ürünler Sepete Eklendi
150₺ & üzeri kargo ücretsiz 2. Siparişinize özel 15₺ indirim! Kampanyalı ürünlerde 2500₺ üzeri %5 indirim 150₺ & üzeri kargo ücretsiz 2. Siparişinize özel 15₺ indirim! Kampanyalı ürünlerde 2500₺ üzeri %5 indirim 150₺ & üzeri kargo ücretsiz 2. Siparişinize özel 15₺ indirim! Kampanyalı ürünlerde 2500₺ üzeri %5 indirim 150₺ & üzeri kargo ücretsiz 2. Siparişinize özel 15₺ indirim! Kampanyalı ürünlerde 2500₺ üzeri %5 indirim 150₺ & üzeri kargo ücretsiz 2. Siparişinize özel 15₺ indirim! Kampanyalı ürünlerde 2500₺ üzeri %5 indirim 150₺ & üzeri kargo ücretsiz 2. Siparişinize özel 15₺ indirim! Kampanyalı ürünlerde 2500₺ üzeri %5 indirim 150₺ & üzeri kargo ücretsiz 2. Siparişinize özel 15₺ indirim! Kampanyalı ürünlerde 2500₺ üzeri %5 indirim 150₺ & üzeri kargo ücretsiz 2. Siparişinize özel 15₺ indirim! Kampanyalı ürünlerde 2500₺ üzeri %5 indirim 150₺ & üzeri kargo ücretsiz 2. Siparişinize özel 15₺ indirim! Kampanyalı ürünlerde 2500₺ üzeri %5 indirim 150₺ & üzeri kargo ücretsiz 2. Siparişinize özel 15₺ indirim! Kampanyalı ürünlerde 2500₺ üzeri %5 indirim 150₺ & üzeri kargo ücretsiz 2. Siparişinize özel 15₺ indirim! Kampanyalı ürünlerde 2500₺ üzeri %5 indirim
0

Motosiklet Bakımı Hangi Bakım İşlemleri Yapılmalı Ne Sıklıkta Yapılmalı?

Motosiklet bakımı belirli periyotlarla gerçekleşmektedir. Yapılması gerekenler ve bakım aralıkları olmadığında motoru kötü etkileyen durumlar görülecektir. Motosiklet bakımı yasal açıdan ve hayati bakımdan önemli uygulamaları kapsar. Motosiklet bakımı motosikleti oluşturan parçalara göre değişebilecektir.

Hangi Bakım İşlemleri Yapılmalı?

Motosiklet debriyaj balatası kontrolleri en önemli bakım işlemlerinden biridir. Egzoz kontrolleri, ampul bakımı hava filtreleri kontrolü motosiklet fren balatası haricindeki yerlerdir.

  • Motosiklet ve diğer motorlu araçlarda bakımı yapılması gereken en hayati yer frenlerdir. Çünkü birinci dereceden kaza nedeni olabilecek motosiklet debriyaj balatası fren bölümü ile beraber dengeli bir motor kullanımında etkilidir.
  • Motosiklet bakımı esnasında motor zincirleri kontrol edilir. Bu zincirlerde değişim gerektiren bir durum varsa zincir dişli set alımı sağlanmalıdır. Çünkü mekanizma özelliği bakımından marka ve modele göre zincir dişli set çeşitleri motorun sağlıklı çalışmasını etkiler.
  • Motor bakımı zincir dişli set haricinde disk muayenesi gibi bölümleri de kapsar. Disk muayenesi yıllık bakım hizmetlerinde öncelikli bir kontroldür.
  • Motosiklet fren balatası kontrollerinde gerekli sıkımlar ve ayarlamalar sağlanmalıdır.
  • Lastik basınç ayarlaması motosiklet debriyaj balatası ile gözden kaçmaması gereken bir ayarlamadır. Basınç ve debriyaj birbirini etkilediğinden, birlikte ele alınabilir.
  • Soğutucu bölümler, akü bakımı motosiklet fren balatası değişimi gibi detaylara göre bakım süreci devam etmelidir. Periyodik bakım yapılacağında temel gereksinimler, motosiklet marka ve modeline göre değişebilir.

Motosiklet Bakımı Ne Sıklıkta Yapılmalı?

Motordaki hasar risk durumlarına göre 2 ayda bir bakım gerekebileceği gibi 12 ayda bir bakım da yapılabilir. Motosiklet debriyaj balatası bakımı yapacağınızda bu genel bakımdan ayrı bir arıza nedeni olabilir. Benzer şekilde zincir dişli set kontrolü bakım ile birlikte ve ayrı şekilde de düşünülebilir. 

Periyodik motosiklet bakımı ile kaza ardından yapılan bakımlar vs. ayrı şekilde ele alınmalıdır. Bazı durumlarda ise motosiklet fren balatası komple arızalanmışsa zorunlu bakım gibi durumlar da yaşanacaktır.

Motosiklet Bakımı Nerede Yapılır?

Periyodik motosiklet bakımı ve arıza nedenli bakım onarım işlemlerini yaşadığınız yere yakın bir sanayide yaptırabilirsiniz. Motosiklet bakımı için yedek parça ve aksesuar temin edecekseniz Karadeniz Motor sitemizden alışveriş yapabilirsiniz. Motosiklet bakımı için destek ürünlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

15.06.2023
Sepet (

0

)
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Eğer bir ürün satın almak istiyorsanız almak istediğiniz ürünün sayfasına gidiniz.
Alışveriş Yap